Zážitkové balíčky

ZÁŽITKOVÝ BALÍČEK MAS KRAJINA SRDCE

 Občanské sdružení MAS KRAJINA SRDCE

Vás zve k absolvování

zážitkového balíčku v rámci projektu spolupráce„Za poklady venkova“

dne 17.5.2012 sraz v 10:00 hodin u restaurace M2 (u nástupní stanice sedačkové lanovky) v relax centru Monínec (49°33’0.064″N, 14°31’13.998″E)

Program: 

10:00 MONÍNEC- RELAX CENTRUM – lanový park, horská koloběžka, lukostřelba, tubingová dráha, bungee trampolína (dle zájmu) – Jaroslav Krejčí

12:00 MONÍNEC – Restaurace M2 – oběd

Přesun 8 km

13:00 – OSTRÝ – FARMA KOZÁK s.r.o. – chov bizonů – p. Kozák ml.

Přesun 24 km

14:00 – MORAVEČ – KOVÁŘSKÉ MUZEUM A ROZHLEDNA – Ladislav Dobeš

Přesun 8 km

15:30 – BĚLEČ – HRAD ŠELMBERK – prohlídka hradu – Miroslav Dlouhý

16:00 – BĚLEČ – HRAD ŠELMBERK – Království Danar – Aleš Nový

17:00 – vyhodnocení a ukončení akce

 

Z organizačních důvodů Vás žádáme o přihlášení k účasti do 15.5.2012 na telefonu 775 572 894, nebo e-mailu miroslav.dlouhy@volny.cz.


ZÁŽITKOVÝ BALÍČEK MAS ZÁLABÍ

Hledáte způsob, jak strávit příjemný den v regionu Zálabí? Že nevíte, kde se region Zálabí nachází? Tak to je nejvyšší čas pro změnu!

                                                          Neváhejte a přijeďte k nám prožít jednodenní zážitkovou turistiku v našem regionu, tzv. „ Zážitkový balíček“, který si pro Vás připravila MAS Zálabí, o.s. Děti jsou samozřejmě vítány. Čeká vás den nabytý zajímavostmi a zábavou, posuďte sami.

Program:

http://www.keramika-vojtiskovi.cz/images/-mg-2092.6.jpg

Návštěva keramické dílny manželů Vojtíškových v Krakovanech. Zde si mohou návštěvníci prohlédnout keramickou dílnu a zakoupit pár originálních dárků. Dílna byla založena v roce 1988 a vyrábí dekorativní, užitkovou i zahradní keramiku.

http://www.obcecr.cz/dobsice/images/sablona12/tn/muz8.JPG

Muzeum Keltů, Opidum a Dobšova stezka v Dobšicích. Muzeum nabízí stálou expozici keltského národa, který žil na území Dobšic ve 4.-3.století před naším letopočtem. V muzeu mají pro Vás připraveny dva prohlídkové okruhy. Každý okruh trvá cca 45 minut.  Na webových stránkách obce Dobšice je k nahlédnutí virtuální prohlídka muzea. Po prohlídce muzea se mohou návštěvníci zastavit v místním Opidu, které bylo pojato jako dětské hřiště i s pobíhajícími kozlíky.

Návštěvu Dobšic můžete ukončit procházkou podél řeky Cidliny Dobšovou stezkou, kde čekají pro děti, ale i rodiče, zajímavé úkoly. Místní Šenk Vám nabídne občerstvení.

 

 

V němčicích vyrostl komplex s názvem restaurace pension vigvam

Vigvam – Němčice. Po vyčerpávajících zážitcích doporučujeme se zastavit v nedaleké obci Němčice. Zde stojí nejvyšší stavba svého druhu na světě. Výška stavby pokryté šindelem z dubu a akátu je 23,5m. Konstrukci tvoří mohutné smrkové kmeny a na stavbu se spotřebovalo 300 krychlových metrů dřeva. V areálu Vigvamu se nachází malá ZOO, jezírko, kde si můžete zarybařit a v místní restauraci dobře najíst.

Týnec nad Labem. V malém městě na hranicích Středočeského a Pardubického kraje je zajímavé náměstí  trojúhelníkového tvaru s Mariánským sousoším z roku 1786 a Velkým domem z roku 1584. Nedaleko od náměstí je hrobka generála Melase, který se vyznamenal v boji s Napoleonem a je umístěna vedle Kostela sv. Jana Křtitele. Historické jádro města je od roku 2003 městskou památkovou zónou. Zastávka v místní vyhlášené cukrárně nesmí být opomenuta.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem

http://www.kudyznudy.cz/getmedia/bad69f13-9412-4288-8a10-de633c655229/foto.aspx?width=115&height=75&crop=1

Nejstarší hřebčín na světě, založený roku 1552, povýšen na dvorní hřebčín roku 1579 císařem Rudolfem II. Je domovem ušlechtilých starokladrubských koní – jediného plemena koní určeného pro ceremoniální účely panovnických dvorů, splňující nejvyšší nároky pro kočárové koně.

Prohlídkou stájí bude ukončen den plný zajímavých zážitků.

Základní varianta programu je koncipována na 7 hodin a samozřejmě je možné ji upravit dle vašich požadavků. Další variantou může být výlet na kolech, kdy časová dotace se prodlouží na 9 hodin.

Těšíme se na Vás!

Praporky vyznačují místa doporučená v zážitkovém balíčku. Mimo program zážitkového balíčku lze navštívit i zajímavá místa v okolí, např. Kostel sv. Prokopa v Záboří nad Labem – kostel byl postaven 1150, Národní přírodní rezervace Libický Luh – Velký Osek, Veltruby, Národopisné muzeum v Žiželicích nad Cidlinou, Kostnice v Žehuni a další


ZÁŽITKOVÝ BALÍČEK MAS PODLIPANSKO

Hledáte způsob, jak strávit příjemný den v regionu Podlipansko? Že nevíte, kde se region Podlipansko nachází? Tak to je nejvyšší čas pro změnu!

Neváhejte a přijeďte k nám prožít jednodenní zážitkovou turistiku v našem regionu, tzv. „ Zážitkový balíček“, který si pro Vás připravila MAS Podlipansko, o.p.s. Děti jsou samozřejmě vítány. Čeká vás den nabytý zajímavostmi a zábavou, posuďte sami.

Podrobný program:

obec Radim – prohlídka Zámku Radim. Ten je unikátní renesanční památkou regionu, ve které se dochovalo překvapující množství renesančních i barokních detailů. Zámek je zapsán do Ústředního seznamu nemovitých kulturních památek ČR. Předpokládaná doba prohlídky je přibližně 1 hodina.

obec Hradišťko – procházka a polední nášup. Obec se nachází na okraji přírodního parku Kersko. Tato část Polabské nížiny pro svůj rovinatý terén přitahuje vyznavače pěších túr, cyklistiky, houbaře a oblíbili si ji i chataři a zahrádkáři, díky kterým zde vznikl určitý genius loci, jež pak ve svých knihách tak věrohodně zpodobnil známý český spisovatel Bohumil Hrabal, který zde dlouhá léta žil a tvořil na své chatě. Podle jeho předlohy se zde natáčel známý film Slavnosti sněženek. Procházkou slavnou alejí, kde hlavní hrdinové filmu honili divokého kance, se dojde do restaurace Hájenka, která je též známá z filmu a záleží jen na Vás, zda si k obědu vyberete Kance na smetaně nebo s brusinkami případně jinou, pro tuto restauraci typickou, specialitu ze zvěřiny.    

Kersko – Svatojosefský pramen – ochutnávka. Po jídle dojdete krátkou procházkou uhasit žízeň, a to doslova. Podíváte se ke Svatojosefskému prameni, který v Kersku vyvěrá. Tento pramen nechal vyhloubit roku 1934 baron Josef Hyross a dnešní podoba Svatojosefského zřídla pochází z roku 1985, kdy se pramen převrtal do hloubky 81 metrů. Minerální voda je místními zvaná Kerka. Dne 25. srpna 2012 zde byla slavnostně odhalena dvoumetrová dubová socha Svatého Josefa od řezbáře Ivana Dědka Šmída a došlo i k vysvěcení minerálního pramenu. Po ochutnávce bude možné natočit si Kerku do přinesených lahví. 

Kersko – prohlídka Lesního ateliéru Kuba. Nedaleko od Svatojosefského pramene se nachází Lesní ateliér Kuba, který sestává z keramické dílny, malé galerie pro autorské výstavy a prodejny s výrobky z přírodních materiálů. Majitelem ateliéru je p. Bronislav Kuba, regionální výrobce certifikovaný značkou POLABÍ regionální produkt®, který vám předvede svoji činnost a provede vás svým ateliérem.     

Zde je program „Zážitkového balíčku“ ukončen.

Základní varianta programu je koncipována na 5 hodin, samozřejmě je možné jej upravit dle vašich požadavků.

Těšíme se na Vás!

Informace o nás najdete na: www.podlipansko.cz

Kontakt: Iveta Minaříková, MAS Podlipansko, o.p.s., tel. 721170352, e-mail: vandrovani@podlipansko.cz

 

 


Máme pro Vás nabídku, jak prožít pěkný den v kraji protkaném pohádkou hned za Prahou, kde se nachází MAS Říčansko. Ochutnávka regionu je pro Vás připravena formou „zážitkového balíčku“. Neváhejte přijet, rodiny s dětmi vítány!

Během jednoho dne si vyzkoušíte tradiční  řemeslo, ochutnáte místní speciality a podíváte se na nejzajímavější místa regionu.

VÍTEJTE V POHÁDKOVÉM KRAJI

Ladův kraj je turistický region rozkládající se mezi Prahou a řekou Sázavou a je pojmenován podle jedné z největších osobností české kultury. Josef Lada, autor známého kocoura Mikeše a dalších mluvících zvířátek, vodníků, víl, čerpal svou inspiraci z kraje kolem rodných Hrusic po celý život.

 

Podrobný program „zážitkového balíčku:

Program začne v samém srdci Ladova kraje – v Mnichovicích na Šibeničním vrchu, kde stojí největší srub ve Střední Evropě.

Horský areál znamená široké sportovní a společenské vyžití: tenisová hala, squash, bowling, plážový volejbal, lyžařská sjezdovka a škola, srubová restaurace s terasou, cyklistika, dětské hřiště s lanovkou a kozí farma..

Šibeniční vrch nabízí množství sportovních aktivit, které si budete moci vyzkoušet. Po příjemném pobytu venku na vás bude čekat bohatý oběd plný místních specialit.

http://www.praha-tip.cz/public/images/story/p833.jpghttp://www.lokola.cz/img/logos/big/198114-7e9e47befcb557f5de10bed9a6749440.jpg

Po obědě již bude připravena malá perníkářská dílna, kde si každý účastník bude moci ozdobit svého „osobního“ kocoura Mikeše, či jinou oblíbenou pohádkovou postavičku a seznámit se s technikami zdobení. Výrobky si pak samozřejmě účastníci odnášejí domů.

 

A už je tu čas přesunout se po cestě kocoura Mikeše o kus dál. Pokračujeme zkratkou z Myšlína do Klokočné. Během svého putování potkáte 5 zastavení s tabulemi, na kterých kromě úryvků z knížky Mikeš naleznete i překrásné Ladovy obrázky. Pokud budete chtít dojít až do cíle Mikešovi stezky, cíl Vaší cesty bude v Říčanech. Jestli vás už budou bolet nožky, trasu si můžete zkrátit a podle místa, kde skončíte, nasednout buď na autobus nebo na vláček, který vás přiblíží k domovu. Kdyby se vám od nás ještě nechtělo a toužili byste Ladův kraj poznat lépe, využijte některou z možností nabídky ubytování. Cestu kocoura Mikeše můžete projít jako správní poutníci s ranečkem po svých nebo na kole. Trasy pro cyklisty jsou na mapě vyznačeny tečkované.

 

 

 

 Doporučujeme si vycházku zpříjemnit odměnou v podobě vyhlášené hospůdky „U koně“  proslulého šéfkuchaře Jaroslava Sapíka.

http://oidnes.cz/10/082/maxi/JB35141d_7204303.jpg.JPG

Zde na Vás bude čekat speciality dle roční nabídky ať už jde o jarní kachničky či zabíjačkové hody, nechybí ani ochutnávka místních pálenek a medoviny. Prostě hody jaké mají být!

http://nd01.jxs.cz/076/849/991a6f45ac_59574463_o2.jpg

 

 

 

Domů se budete vracet nejen s nezapomenutelnými zážitky J.

Základní varianta programu je koncipována na sportovní aktivity v areálu Šibeniční vrch, řemeslnou dílnu a procházku po cestě kocoura Mikeše (Myšlín-Klokočná) s cílovou zastávkou v restauraci U Koně. Zážitkový balíček trvá okolo sedmi hodin. Návštěva je možná celoročně! Program se může soustředit na zimní sporty či na pěší/cyklo turistiku.

V případě zájmu o tento zážitkový balíček kontaktujte prosím Petru Přílučíkovou na mail projekty2@ricansko.eu