Svátky Labe 2017 – nechyběl ani tradiční festival řemesel

Letošní již osmý ročník akce „Svátky Labe“ opět přinesly svým návštěvníkům spoustu zážitků a zajímavých aktivit. Tato již tradiční akce představila výbornou spolupráci několika subjektů – Outdoored s.r.o., MAS Zálabí, z. s., Svaz rybářů Týnec nad Labem, Město Týnec nad Labem a Marina – lodě a karavany s. r. o.

Tradice byla dodržena i účastí a prodejní prezentací řemeslníků nejen z Polabí, ale i ze vzdálenějších míst naší republiky. Návštěvníci tak mohli shlédnout a samozřejmě si i zakoupit výrobky z proutí, košíky, dřevěné hračky, výrobky ze scrapbookingu, cardmakingu, keramické drobnosti, šperky, korálkové ručně dělané šperky, bižuterie, náramky, náušnice, přívěšky, kabelky, tašky, brože, hračky, šátky, dřevěné a skleněné dárečky, sušené dekorace, věnečky na dveře, koření, šité tašky, polštářky, textilní hračky, dekorace a candy bag.

Hlavní atrakcí této akce byli závody dračích lodí, kam bylo přihlášeno celkem 10 dvacetičlenných posádek. Další vyžití této krásné soboty bylo za doprovodu soutěžní výstavy prací žáků ze ZŠ Týnec nad Labem, malování na obličej, dobový kolotoč a dobová střelnice, rybáři hostili uzenými a smaženými rybami a pro děti připravili již neodmyslitelné soutěže v rámci Dětského dne.

„Počasí nám přálo, účast posádek dračích lodí byla velmi hojná a návštěvníci akce byli spokojení. Celkem se akce zúčastnilo cca 1 300 návštěvníků,“ uvedl Dušan Bartůněk, jeden z organizátorů akce.