Den MAS Zálabí v Dobšicích

Den plný zábavy, hudby, potkávání, kultury, dobrého jídla a pití se v Dobšicích konal v sobotu 27. května 2017. Na programu byl malý dechový orchestr Městské hudby Františka Kmocha, Taneční skupina Srdíčko – mažoretky Kolín, mažoretky z Poděbrad, Mons. Vladimír Hronek připomněl přítomným odkaz našich předků u Božích muk. Vystoupil pěvecký sbor Sousedé, kapela Cidlinka a Nezmar Trio z Dobšic od Znojma, dále vystoupil TK Kocour Modroočko, krojovaná dechovka Amatéři Dobšice od Znojma. Také proběhl seskok dvou parašutistů a sraz motorkářů, kteří si připomněli odkaz Zdeňka Pohla a také byla odhalena pamětní deska. Dále byla návštěvníkům převedena ukázka výcviku psů a k tanci a poslechu zahrály kapely Flat Fly, Brisk Fart, Navostro a ABBA Chiquita revival.

MAS Zálabí měla připravený stánek s propagačními předměty, které rozdávala mezi přítomné návštěvníky.

Akci podpořili prodejní prezentací řemeslníci nejen z Polabí, ale i ze vzdálenějších míst naší republiky. Návštěvníci tak mohli shlédnout a samozřejmě si i zakoupit výrobky jako magnetky, svíčky, svíce, mýdla, šperky z fima, korálkové ručně dělané šperky, koření bez soli a glutamátů, bytový textil a doplňky, výrobky z proutí, košíky, dřevěné hračky, ručně šité šaty, kalhoty, sukně, tašky, oblečky pro malé školáčky a další.

Vše zastřešilo výborné občerstvení, které zajistila obsluha Dobšického šenku.

Záštitu nad celou akcí převzal starosta Kolína Vít Rakušan, jež myšlenku „sousedského navštěvování“ v Polabí dlouhodobě podporuje.

Za finančního přispění Středočeského kraje