Vyšlo o MAS Zálabí v Občasníku Dobšanů

Spolek DOBŠANÉ, z. s. je ji řadu let členem MAS Zálabí. Asi se zeptáte proč? Odpověď je jednoduchá. MAS Zálabí sdružuje představitele obcí, neziskových organizací, firem a drobné podnikatele působící na Kolínsku, Nymbursku a Kutnohorsku. Jejich společným cílem je zlepšit čerpání prostředků z národních a evropských zdrojů a koordinovat společné projekty v regionu. MAS Zálabí zahrnuje území 27 obcí a přibližně 17 000 obyvatel.

Díky členství můžeme společně koordinovat vzájemné akce. Při oslavách našeho spolku si jistě všichni účastníci všimli, že na návsi byly postaveny jednotné stánky a v nich umístěny regionální řemeslníci a prodejci. Tyto stánky zajišťovala MAS Zálabí v rámci jejich prezentace a Dne MAS Zálabí v Dobšicích. MASka nám také zapůjčila velkokapacitní stan a pivní sety pro cca 100 lidí. Vše bylo umístěno za hrází. A také zajistila finanční prostředky na vystupující. MAS Zálabí patří velké poděkování, neb se jí podařilo zajistit celkem 96 000,- Kč na tuto společnou akci. A tak i v malé obci, jako jsou Dobšice, lze bez větších potíží vedle menších sousedských akcí uskutečnit velkou kulturní akci s rozpočtem třeba 200 000,- Kč i více. Můžeme tu mít známé kapely nebo zpěváky. Nemusíme jezdit za nimi daleko, ale oni mohou zavítat k nám. Takovéto projekty také obohacují kulturní a společenský život místních obyvatel, přispívají k obrovské propagaci naší obce v rámci kraje i celé ČR a zaslouží si podporu místní samosprávy.

Vedení spolku Dobšané na svém výboru rozhodlo, že za tuto pomoc a podporu darujeme MAS Zálabí příspěvek ve výši 20 000,- Kč a to na Olympiádu mateřských školek. I děti z MŠ ze Žehuně, a tedy i dobšické děti, jsme takto podpořili. Vzájemná spolupráce a podpora je pro všechny výhodná.

 

Mgr. Oldřich Novotný, předseda spolku DOBŠANÉ, z.s.

 

Text je použit z časopisu Občasník Dobšanů ze dne 6.10.2017.