Novoroční výstup na Holý vrch, aneb setkání obcí mikroregionu

V podzimním čase se v Dobšicích u pivka sešli zástupci spolku Dobšané s místními obyvateli a Mgr. Alena Zvěřinová navrhla oživit a obnovit tradici setkávání se na Holém vrchu nedaleko Kozí hůry a zeleného přechodu před D11.

V minulosti se na tomto vrchu lidé scházeli, chodili jsme sem i jako malé děti se žehuňskou školou, poslední společné setkání zde bylo před 24 lety.

Vedení spolku se myšlenky ujalo a zaslalo na okolní obecní úřady historicky první pozvánku na Novoroční výstup na Holý vrch.

Dne 1.1.2018 se v 15.00 hodin sešlo na Holém vrchu víc jak 100 nadšených turistů.

Přišli z Dobšic, Polních Chrčic, Žehuně, Ohař, Němčic, Hradčan, ze Sán, Choťovic, Velkého Oseka, Poděbrad a dokonce i z Prahy, mladí, starší i nejstarší a dokonce i mimina v kočárku a psi.

Všichni byli neobvyklou akcí nadšeni, starosta Polních Chrčic zajistil i „catering“ ve formě svařáku a klobásek, lidé přinesli polínka na ohníček. Ani silný vítr a chladné počasí nám nezkazilo náladu, všichni se bavili, protáhli jsme se po náročném vánočním nicnedělání, setkali se přátelé.

A to vlastně bylo hlavním motem celé akce.

Byli jsme velmi nadšeni pozitivní reakcí starostů, zvláště z Polních Chrčic se nám dostalo velké podpory od p. Vokála a skupina účastníků z této obce byla nejpočetnější.

Při společném proslovu předsedy spolku Dobšané Oldy Novotného, starosty obce Polní Chrčice Miloslava Vokála a autorky nápadu Alči Zvěřinové z Dobšic jsme si přislíbili, že se za rok opět všichni sejdeme a oslovíme i další obce.

Neobvyklá akce hned v první den v roce se zřejmě stane novou tradicí našeho mikroregionu MAS Zálabí.

Na závěr novoročního výstupu na Holý vrch jsme se všichni společně vyfotografovali.

Ahoj za rok.

Mgr. Oldřich Novotný, předseda spolku Dobšané, z.s.